רשימת עסקים Business catalog
הפוך לדף הבית | הוסף למועדפים | שלח לחבר | החלפת קישורים | קידום אתרים Russian
מתרגמים תרגומים
מאמרים
Mr.

Mr.

Mr.

איך להתנהג בזמן מעצר וחקירה

הרחקת יונים

קרקס אירופה

ציוד נקיון

נוטריון ועריכת צוואה

שילוח בינלאומי של גופי תאורה – איך למנוע נזקים למטען

גורי אלפי – התפוח לא נפל רחוק מהעץ

הפלה בקרב נערות

עדי אשכנזי – מה זה השטויות האלה?

מה חשוב בבחירת קוסמטיקאית?

אימון אישי אימון NLP

קורס תיווך נדלן

למה בכלל צריך תוספי מזון?

השכרת רכב

על צילום אירועים

ניקיון הבית – טיפים שימושיים

מוצרי חשמל באינטרנט

משרד עורכי דין תעבורה

קולקציות הטפטים החדשה של אורגד

חשיבות הוילונות בחדרי הבית השונים

בחירת צעצועים לגיל המתאים

בניית אתרים - שלבים

איך לבחור חברת אחסון אתרים

פרסומת אינטראקטיבית

לרדת במשקל? רק אצל אירנה!

אינדקס עסקים

עיצוב גינת פרחים מדהימה

עבודה בחוץ לארץ

מעבדת SOUNDEXPERT

כיצד בוחרים מצלמות אבטחה?

קידום אתרים - קידום עסקים

עלוני פרסום ( פליירים )

כרטיסי ביקור

קופת כרטיסים
קישורים

מטבחים

Русский

אלפא–בתא תרגומים

תרגומים  מתרגמים          מה ההבדל בין תרגום למילון?

 

רבים מתבלבלים. רבים סבורים שקניית מילון אלקטורני לתרגום שפות יפתור להם בעיות תרגומים. אנשים מתרגמים באמצעות מילון, ובסוף המשפט הם מגלים שלא הבינו שום דבר. כל מילה ברורה בפני עצמה, אולם המשפט עצמו סתום. למה זה קורה? כי מבנה השפה העברית שונה במהותו ממבנה שפות אירופאיות ובודאי ממבנה של שפות מהמזרח. מתרגמים רבים מתמחים בתרגומים משפות אירופאיות אחת לשנייה, אולם מתקשים לבצע תרגומים לשפות שמיות או שפות מזרחיות אחרות.

דוברי שפת אם בעברית מתקשים לבצע תרגומים של משפטים מורכבים מאנגלית למשל, כיוון שכל מבנה המשפט שונה. תרגומים לשפת האם הם בדרך כלל תרגומים איכותיים יותר.

מתרגמים מקצועיים מעדיפים בדרך כלל להתמחות בתרגומים משפת מקור לשפת אימם וכך לתת מענה מקצועי וטבעי יותר. תרגומים משפת האם לשפה אחרת הם תרגומים מורכבים יותר ולעיתים דורשים ריכוז גבוה יותר ומיומנות שפה טובה יותר. על פי רוב, המתרגמים המקצועיים והאיכותיים ביותר מעדיפים להתעסק עם שפה אחת, וכיוון אחד. כלומר תרגומים של עברית לאנגלית או מעברית לאנגלית אבל לא שניהם יחדיו. 

תוכנות תרגומים רבות הנמצאות כיום בשוק אינן עונות על דרישות אלה- הם מתרגמות מילולית בלבד ולא תחבירית. לא רק זאת, אלא שתוכנות אלה לא מצליחות לבצע תרגומים של מילים בהקשרים הנכונים. בניית מתרגמים אלקטורניים או תוכנות תרגומים הן למעשה שאלת השאלות בעולם המחשבים כיום: כיצד בונים אינטילגנציה מלאכותית. על מנת לבצע תרגומים נכונים צריך מורכבות חשיבה כה גבוהה, למעשה מיומנות חשיבה שאין כיום לאף מחשב. המורכבות גדולה פי אלפי מונים ממורכבות החשיבה שצריך מחשב השחמט המוכשר ביותר הקיים כיום. כך שכל תוכנות התרגומים המתיימרות לתרגם טקטס, יכולות במקרה הטוב לתת תרגומים כללים. כלומר הבנה בסיסית של טקסט. בודאי אם הוא טקסט מורכב. גם כאן, כמו במקרים רבים אחרים, אין עדיין תחליף למתרגמים בשר ודם כמו שאין עדיין תחליף לתהליכי חשיבה טהורים ומורכבים אחרים. ביום שתהיה תוכנת תרגומים שתוכל להחליף מתרגמים, אפשר יהיה להכריז כי פיתוח האינטליגנציה המלאכותית הגיע לדרג שבו המכונה חושבת לבד. וכנראה הגיע הזמן לפנות את מקומנו כבני אדם חושבים לטובת המחשב. לתת לו לפתור בעיות מורכבות ולנהל יחסים אישיים. כך למשל תרגומים של ניב או פתגם היוצאים לגמרי מחוץ להקשרם ואינם נותנים מענה אמיתי. אפילו תרגומים של משפטים פשוטים יוצאים לרוב מבולבלים לעיתים קורובת מחטיאים את הנושא. למעשה תכונות תרגומים הן מילון גדול עם הבניות תחביריות אשר מספק במקרה הטוב להבנה בסיסית. זה מיועד אולי לסטודנטים או למישהו שמועניין להבין מילה כזו או אחרת, או משפט פשוט. אבל אין קשר אמיתי לתרוגם איכותי של מתרגמים מקצועיים אשר עוברים עירכה והגהות לשנויות ויכולים להפעיל שיקול דעת אמיתי בכל הנוגע לאופי הכתיבה.

אין ספק שתוכנות תרגומים יכולות לסייע, אבל בשביל תרגומים מקצועיים, אין ספק כי האדם הוא המתאים ולא המחשב.

מתרגמים רבים נעזרים, אגב, בתכונות תרגומים בכדי להבהיר נקודות כאלו ואחרות. במיוחד בתוכנות תרגומים מתקדמות, אולם לעולם לא נמצא מתרגמים מקצועיים מסתמכים על תוכנות אלו. הם נעזרים בהם בדיוק כמו שנעזרים במילונים. לא פחות ולא יותר.

 

 

נכתב על ידי צוות "אלפא בתא תרגומים"

www.alphabeta.co.il

naama@alphabeta.co.il

 


תרגומים  מתרגמים  תרגום    תרגום   בניית אתרים לעסקים   מאמרים לקידום

ת.ד. 10682, שערי תקווה, 44810 03-9328717 050-4288875 03-9328717 אתר באינטרנט
חזר לקטגוריה מתרגמים תרגומים
אין בפרסום בתי העסק באתרנו משום המלצה על עסק זה או אחר. האתר אינו נושא בכל אחריות בשל מעשיהם של מתפרסמים בו
תוכן הפרסום באתר באחריות המפרסמים בלבד ואין המערכת אחראית לכל הפרה מצידם
All rights reserved © Medial Group 2006 © Created by FishArt Studio   בראבו   כרטיסים למופעים   פרקטים   הרחקת יונים השוואת מחירים